Lexicon Genootschap Kunstliefde

Jaap Röell

Op 21 juni 2026 is in het Centraal Museum het Lexicon Genootschap Kunstliefde 1807-2007 gepresenteerd, een naslagwerk van alle kunstenaarsleden van Kunstliefde die tussen 1807 en 2007 bij deze kunstenaarsvereniging werken hebben geëxposeerd.

Het lexicon bestaat uit drie delen, gevat in een cassette, tezamen 1400 pagina’s.

Deel 1 is een uitgebreide inleiding op de geschiedenis van Kunstliefde. Dit deel van 140 pagina’s biedt het decor waartegen het eigenlijke werk in deel 2, het lexicon met 936 lemmata, begrepen kan worden.

In dit deel van 820 pagina’s, een overzicht per beeldende kunstenaars van wat zij hebben getoond bij Kunstliefde, veelal voorzien van commentaar uit recensies van Utrechtse kranten over het getoonde werk.

In deel 3 van 425 pagina’s zijn zo’n 300 afbeeldingen opgenomen van tekeningen, schilderijen en ander werk van leden-kunstenaars van Kunstliefde. In dit deel ook een uitgebreide bibliografie en een overzicht van de tentoonstellingen waaruit de gegevens voor het lexicon zijn geput. De afbeeldingen in dit deel vormen ook de kern van de expositie OVT (onvoltooid verleden tijd) van zondagmiddag 18 oktober t/m zondag 22 november bij Kunstliefde.

———————————————————————————————————–

Opsteller, samensteller en uitgever, Jaap Röell, oud-voorzitter van Kunstliefde 2006-2012. Het lexicon (oplage 225) is te verkrijgen bij Kunstliefde en bij de Utrechtse boekhandels Broese, Bijleveld en bij Steven Sterk. Prijs € 125, voor leden van Kunstliefde 10% korting.

www.broese.nlwww.boekhandelbijleveld.nlwww.boekhandelstevensterk.nl

Zie ook de film, gemaakt door Art Forever >

Lexicon Genootschap Kunstliefde

BACK